UZAYA GİDEN YOLDA MALİYETLERİ AZALTMAK

Space X, tekrar kullanılabilir yakıt tankları ve üretimde yapmış olduğu yenilikler ile maliyetleri %75 aşağı çekebildiklerini duyurdu.

Şirketin ceosu olan Elon MUSK “Uzay gemileri ve uzay teknolojisinde yaptığımız yenilikler hakkında upuzun bir liste var” açıklamasını yaptı. Bu açıklamaların ardından bir Tedx konuşmasında “Peki patent aldınız mı !” sorusuna, aynı cümleleri kullanarak ” Bizim bu konuda asıl rakibimiz hükumet olduğu için patentlerin uygulanabilirliği biraz şüpheli olacaktır.” diyerek yaptıkları bir dizi yenilik için patent almamış olduklarını söyledi.                                                                                                                                                                            la-1464877774-snap-photo

Elon Musk TedX Konuşması

Asıl amaç ve insanlarda vizyon oluşturabilmek için “Eğer bir şekilde geleceğe bakarsanız bence gerçekten uzaya ulaşabilen yıldızları ve birçok gezegeni keşfeden bir uygarlıkla, sonsuza dek Dünya’ya sıkışmış bir medeniyet arasında oldukça büyük fark vardır.” sözlerini kullandı.

Uzay mekikleri ve uzay araştırmaları konusunda yapmış oldukları bu istikrarlı çalışmalar sonucunda da şirketin yaptığı bir diğer proje olan “Marsda kolonileşme fikri”nin gerçekleşmesini çok olağan kılıyor. Öyle ki geçtiğimiz aylarda Marsta çoğu zamanını kapsül içinde geçirecek insanların psikolojik testlerini yapabilmek için Dünyada Marsa çok benzer bir ortam oluşturup bu deney ortamında haftalar boyu Marsa gidecek ekibi değerlendirmişlerdi.
Bu teknolojik gelişmeler ve düşen maliyetler ile insanoğlunun uzaya açılması çok değişik bir boyut kazanacağa benziyor…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: